Popis řeky Vltavy

Mapa Vltava

Řeka Vltava je se svou délkou 433 km nejdelší řekou v České Republice a pro vodáky je splavná délka cca 75 km. Vltava je nejoblíbenější řekou pro vodácké splouvání, protože svými četnými zákrutami protéká turisticky atraktivní oblastí s řadou kulturně historických památek situovaných obvykle v těsné blízkosti řeky. Vodácká sezóna na Vltavě je od Května do Září každý rok. Vltava pramení na Šumavě a je rozdělena vodní nádrží Lipno a Lipno II na horní a dolní tok.

Horní tok řeky Vltavy je splavný z Lenory až do Nové Pece, kde začíná vodní nádrž Lipno. Splouvání horního toku trvá 2 dny se zastávkou na Soumarském Mostě. V současné době je pro splutí horního toku nutná rezervace, která se dá snadno vyřídit na stránkách Národního Parku Šumava (http://www.npsumava.cz/cz/1059/1800/clanek/vltava/). Horní tok řeky Vltavy je součástí Národního Parku Šumava, a proto zde není povoleno stanování mimo veřejná tábořiště.

Turisticky nejoblíbenější je splouvání dolního toku řeky Vltavy, který začíná v kepu „Pod Hrází“ ve Vyšším Brodě a končí v kempu „Poslední štace“ v Boršově nad Vltavou. Trasa dolního toku trvá obvykle 4-5 dní a během plavby můžete navštívit spoustu historických a kulturně zajímavých památek jako je: cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, Hrad Rožmberk, historické centrum města Český Krumlov, Klášter ve Zlaté Koruně a zříceninu hradu Dívčí Kámen. Vodní nádrž Lipno II zajišťuje dostatek vody pro splouvání dolního toku během celé vodácké sezony. Vodáci také ocení vysokou vybavenost všech kempů jako je veliký počet nových splachovacích WC, sprchy s teplou vodou, zastřešené restaurace či občerstvení, obchod s čerstvými potravinami, hřiště, ohniště atd. Popis jednotlivých kempů včetně kontaktů, ceníku a vybavenosti naleznete na našich stránkách.
 
Vodácká trička
Poznávejte svět s Outdoortravel.cz - široká nabídka zájezdů jako jsou poznávací zájezdy, cykloturistika, horská turistika a mnoho dalších outdoor aktivit.

Půjčovna raftů Potápka - Půjčovna lodí a raftů na řece Vltava od Vyššího Brodu přes Český Krumlov až po Boršov.
Výlet v Ráji Jihočeský kalendář
 
 
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty