Popis řeky Otavy

Mapa Otava

Řeka Otava má délkou 112 km a je jedním z největších přítoků řeky Vltavy. Otava je jednou z nejromantičtějších řek, neboť protéká malebnou přírodou. V její bezprostřední blízkosti se nachází turisticky atraktivní historické památky. Vodácká sezóna na Otavě je od května do září každý rok. Otava je splavná po celé délce svého toku, od soutoku řek Vydry a Křemelné až po její ústí do řeky Vltavy.

Horní tok řeky Otavy protéká snad nejdivočejším údolím a pro vodáky začíná v kempu „Klášterský mlýn v Rejštejně a končí v kempu Sušice. Splouvání horního toku trvá 2 dny se zastávkou v kempu Annín. Horní tok je splavný pouze při dostatečném průtoku vody (http://www.pvl.cz/portal/sap/cz/index.htm).

Za dolní tok by se dal považovat úsek řeky Otavy, počínaje v kempu „Sušice“ a konče v kempu „Heringův mlýn“ ve Vrcovicích. Trasa dolního toku trvá obvykle 5-6 dní a během plavby můžete navštívit spoustu historických a kulturně zajímavých památek jako je: historické centrum Sušice, zřícenina hradu Rabí, zřícenina hradu Prácheň, hrad ve Strakonicích, husitský památním u Sudoměře, historické centrum města Písek a hrad Zvíkov. Vodáci také ocení malebnost a panenskou přírodu v okolí kempů. Popis jednotlivých kempů včetně kontaktů, ceníku a vybavenosti naleznete na našich stránkách (Kempy na řece Otavě).


 
Vodácká trička
Poznávejte svět s Outdoortravel.cz - široká nabídka zájezdů jako jsou poznávací zájezdy, cykloturistika, horská turistika a mnoho dalších outdoor aktivit.

Půjčovna raftů Potápka - Půjčovna lodí a raftů na řece Vltava od Vyššího Brodu přes Český Krumlov až po Boršov.
Výlet v Ráji Jihočeský kalendář
 
 
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty