Popis řeky Lužnice

Mapa Lužnice

Řeka Lužnice má délkou cca 208 říčních km (délka trasy je 164 km) a je jedním z největších přítoků řeky Vltavy. Lužnice je v převážné části svého toku typicky nížinná řeka s malým spádem a mírným stejnoměrným proudem. Ve svém horním toku meandruje písčitým korytem plným zákrut. Často zarostlé řečiště díky padlým stromům zpomaluje vodákům plavbu. Vodáci tak mají dostatek času pozorovat rozmanitost okolní přírody. Lužnice nabízí dvě trasy splouvání a to „Starou řeku“ nebo „Novou řeku“.

Stará řeka začíná na rozvodí za Majdalenou a končí ve Veselý nad Lužnicí. Součástí „Staré řeky“ je největší český rybník Rožmberk. Tato trasa trvá cca 2-3 dny. Lužnice se častěji splouvá po trase „Nové řeky“. Tok Nové řeky se za Stráží nad Nežárkou vlévá do řeky Nežárky a ta se spojuje u Veselí nad Lužnicí opět se Starou řekou.

Splutí celé řeky Lužnice trvá obvykle 8-10 dní. Nejčastějším místem pro vyplutí je „Vodácká základna“ v Suchdole nad Lužnicí a je možné doplout až do Týna nad Vltavou. Během plavby je možné navštívit zajímavá historická města, jako je Soběslav, Sezimovo Ústí, Tábor, Bechyně nebo Týn nad Vltavou. Popis jednotlivých kempů včetně kontaktů, ceníku a vybavenosti naleznete na našich stránkách.


 
Vodácká trička
Poznávejte svět s Outdoortravel.cz - široká nabídka zájezdů jako jsou poznávací zájezdy, cykloturistika, horská turistika a mnoho dalších outdoor aktivit.

Půjčovna raftů Potápka - Půjčovna lodí a raftů na řece Vltava od Vyššího Brodu přes Český Krumlov až po Boršov.
Výlet v Ráji Jihočeský kalendář
 
 
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty